سئو امروز

قانون ابدی بازاریابی

قانون صراحتقانون صراحت یکی از 22 قانون ابدی بازرایابی است که همخوانی بسیاری با قوانین حاکم بر بازاریابی چریکی

بازاریابی چریکی چیست؟ مثالهایی از بازاریابی پارتیزانی

نیز دارد. در این مقاله به معرفی قانون صراحت و بررسی تاثیر آن در تجارت شما خواهیم پرداخت.

آل ریس و جک تروت، دو نفر از موفق ترین استراتژیست های بازاریابی با مطرح کردن تجربیات چهل ساله خود، قوانینی قطعی که در دنیای بازاریابی حکمروایی میکنند ارائه میدهند. مجموعه این قوانین در کتابی با نام “22 قانون ابدی بازاریابی” منتشر شده که توسط محمود حمیدخانی به فارسی برگردانده شده و انتشارات سیته آن را به چاپ رسانده است.

خرید بک لینک ارزان

زمانی که نقطه ضعف خود را بیان می کنید، مشتری نظر مثبتی نسبت به شما پیدا میکند.

این برخلاف طبیعت بشر یا یک جامعه است که نقطه ضعف خود را بیان کند. برای سال ها، قدرت و تفکر مثبت توی مغز ما کوبانده شده است. مثبت فکر کردن، نکته اخلاقی و تمام نشدنی همه مقالات و کتاب ها بوده است. بنابراین برای شما تعجب اور خواهد بود اگر گفته شود که یکی از موثر ترین راه های نفوذ به ذهن مشتری این است که نقطه ضعف خود را بگویید و سپس به نقطه ی قوت خود بپردازید، و این همان قانون صراحت است.

نمونه هایی از قانون صراحت و بازاریابی چریکی

فولکس واگن سال 1970 همچنان زشت باقی خواهد ماند!

قانون صراحت در تبلیغات

جوی گران ترین عطر موجود در جهان!

قضیه چیست؟ چرا صادق و درست بودن به این خوبی در روند بازاریابی جواب میدهد؟

رک گویی و صراحت یک جور خلق سلاح کردن خود است. هر نقطه ضعفی که بگویید بلافاصله توسط مشتریان پذیرفته میشود. از طرف دیگر، گفتن نکات مثبت و برتری ها در مشتری تردید ایجاد میکند. مخصوصا در تبلیغات مجبورید که نقطه ی مثبت ادعای خود را به مشتری ثابت کنید ولی برای نقطه ضعف نیاز به اثبات نیست. مشتری فکر خواهد کرد که فولکس واگن سال 1970 همچنان قابل اعتماد است یا اگر مردم حاضرند 375 دلار برای یک اونس( 28 گرم) عطر بپردازند پس چه عطر فوق العاده ای است.

  • معمولا بیشتر شرکت ها نام مضحک برای شرکت خود انتخاب نمی کنند اما اسموکر این کار را کرد. چون اسموکر فروشنده شماره یک ژله و مربا است. اگر اسمتان بد است دو راه دارید: یا نام خود را عوض کنید یا آن را دلپذیر و جالب سازید.
  • همه ما میدانیم که اویس در حوزه ی شرکت های کرایه خودرو دومین است. اما چرا از آن استفاده میکنم؟ شماره ی 2 بودن اویس بسیار واضح است. اگر این موضوع انقدر واضح است چرا از شماره ی یک استفاده نکینم؟

تا زمانی که نتوانید فکری که قبلا ساخته شده است را تغییر دهید، از به کار گیری ایده ها و مفاهیمی که قبلا در ذهن مشتری نشسته است صرف نظر کنید. شما باید برنامه ها بازاریابی خ

چرا صداقت و صراحت در بازاریابی تاثیرگذار است؟

مثبت فکرکردن بیش از اندازه تکراری شده است. رشد زیاد ارتباطات در عصر ما، مردم را نسبت به آنچه که شرکت ها می خواهند بفروشند بسیار محتاط کرده است. اظهار کردن نقطه ی ضعف، کاری است که تعداد کمی از شرکت ها انجام میدهند. وقتی شرکتی مشکلی از کارش را بیان میکنند مردم عموما و به طور غریزی به آن توجه میکنند.

به زمانی فکر کنید که کسی به شما مراجعه میکند و مشکلی را مطرح میکند، شما چقدر سریع با آن موضوع درگیر شده و تلاش برای حل آن میکند. اما به این فکر کنید که کسی به شما مراجعه کند و مرتبا درباره ی شاهکارهایی که در کارش انجام داده است سخن گوید. قطعا توجه کمتری میکنید. با توجه به این مسایل، آیا شما در موقعیتی قرار دارید که با اعلام نقاط مثبت کاری تان، فروش کالایتان را بیشتر کنید؟

نمونه ای از موفقیت با قانون صراحت

سال ها قبل، شرکت اسکوپ با استفاده از جمله ی دهان شویه ی خوش طعم، وارد بازار دهان شویه ها شد تا این مطلب را برای مشتریان تداعی کند که رقیب او، شرکت لیترین، دهان شویه بد مزه ای است. لیترین چه عکس العملی نشان داد؟ مطمئنا آنها نگفتند که لیترین این قدر ها بدمزه نیست، این عکس العمل یعنی بالا بردن پرچم جنگ و در آن صورت کارها بدتر میشد. لیترین از قانون صراحت استفاده کرد ” طعمی که روزی دوبار از آن متنفر می شوید” (چون روزی دوبار از این دهان شویه استفاده میشود.) آنها نه تنها تایید کردند که طعم دهان شویه شان بد است بلکه گفتند که شما از آن متنفرید.

چگونه از قانون صراحت استفاده کنیم؟

استفاده از قانون صراحت باید با دقت و مهارت اجرا شود. اول اینکه نکته منفی شما باید برای مردم به عنوان نقطه ضعف کامل به حساب آید و بلافاصله در ذهن مشتری با آن موافقت شود. اگر این اتفاق نیفتد، مشتری گیج و متعجب خواهد شد و از خود خواهد پرسید: موضوع چیه؟ بعد از آن باید بی درنگ به استفاده از نقطه مثبت خود بپردازید.

علت رک


تعداد بازدید : 6
نوشته شده در تاريخ دوشنبه 29 مرداد 1397 توسط توفیق
صفحات وبلاگ
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : Tem98.Ir
خرید بک لینک X
ساخت وبلاگ
جت پرینتر
چاپگر صنعتی
آموزش زبان در کرج
ترازو رادین
ترازو فروشگاهی
ترازو پرینتر دار
ترازو تره بار
مجله اینترنتی سایتک
ترازو لیبل پرینتر