سئو امروز

خرید بک لینک

گوگل وبمستر یا بصورت دقیقتر Google Webmaster Tools ابزار رایگان گوگل برای وبمستران و مدیران سایت ها جهت بررسی و بهبود وضعیت سئو سایت می باشد. اگر شما سایت نداشته باشید ممکن است که هرگز نام وبمستر گوگل را نشنوید ولی اگر سایت دارید و این ابزار قدرتمند را نمی شناسید بطور حتم مسیر دشوارتری برای موفقیت طی خواهید کرد.

تاریخچه مشخصی از راه اندازی این ابزار و معرفی عمومی آن در دسترس نیست ولی با بررسی وبلاگ رسمی وبمستر گوگل در می یابیم که اولین تحرکات جدی در آگوست 2006 صورت گرفته است. علاوه بر محدودیت امکانات، وبمستر گوگل تفاوت های ظاهری بسیاری نیز در آن زمان با آنچه امروز در دسترس شماست داشته است.

ظاهر وبمستر گوگل در سال 2006

در مقالات گذشته ی وبسیما پیرامون مطالب گوناگونی مانند سئو و بهینه سازی سایت صحبت کردیم و بصورت خاص بخش های مختلفی از وبمستر گوگل و کار با آن را به شما دوستان آموزش دادیم. سوالات بیشمار و گستردگی مطالب بخش تولید محتوای وبسیما را به این فکر انداخت که فضایی مستقل و البته کارآمد جهت آموزش هر چه بهتر گوگل وبمستر و امکانات آن راه اندازی کنیم که در این مقاله به معرفی آن خواهیم پرداخت.

معرفی ابزار گوگل وبمستر وبسیما

بخش آموزش وبسمتر گوگل بصورت یک زیردامنه از سایت اصلی وبسیما راه اندازی شده و محیط کاربری آن تا حد امکان با فضای کاری وبمستر گوگل شبیه سازی شده است. با ورود به صفحه اصلی تمامی بخش های مهم وبمستر مانند منوی اصلی، منوی تنظیمات و منوی آموزش در مقابل شما قرار دارد و به راحتی میتوانید با شبیه سازی بصری بخش مورد سوال خود را پیدا کنید.

شبیه سازی ابزار وبمستر گوگل

webmaster-websima.png

undefined

پیشنهاد ما آن است که ابتدا بخش های مختلف وبمستر گوگل را در فضای واقعی مشاهده کرده و هرکجا که با سوال یا ابهامی مواجه شدید به بخش متناظر آن در فضای آموزشی مراجعه کنید. بیشتر آموزش های موجود در سایت از مقالات آموزشی گوگل برگرفته شده و در پاره ای موارد ممکن است هنوز برای شما مبهم باشد، در اینصورت با طرح سوالات خود در همان صفحه پاسخ مناسبی از طرف کارشناسان وبسیما دریافت خواهید کرد.

علاوه بر امکانات آموزشی سایت، بخش مجزایی جهت عضویت کاربران و ثبت اطلاعات کاری و حرفه ای شما در نظر گرفته شده که برای سایر کاربران قابل مشاهده نخواهد بود. این بخش در حال حاضر تنها امکان ایجاد حساب کاربری و برخورداری از ابزار مانیتورینگ الکسا را برای شما فراهم میکند ولی در نظر داریم تا در آینده ای نزدیک امکانات بیشتری را در اختیار شما دوستان قرار دهیم.

آژانس خلاقیت وبسیما با برگزاری دوره های حضوری آموزش گوگل وبمستر در نظر دارد به رشد و بهبود فضای وب فارسی و افزای

دوره حضوری آموزش وبمستر گوگل

علاوه بر آموزش آنلاین، طرح ویژه ای جهت برگزاری کارگاه و دوره آموزش حضوری وبمستر برای کاربران سایت در نظر گرفته ایم. در این طرح می توانید با تکمیل فرم ثبت نام و براساس ظرفیت کلاس ها در دوره های یک روزه آموزش وبمستر شرکت کرده و نکته های ظریف کار با این ابزار قدرتمند را فرا بگیرید. دوره های طراحی شده به سه بخش مجزا تقسیم میشوند که به شرح زیر است:

گام اول – معرفی سایت و صفحات داخلی به وبمستر

در این دوره پس از فراگیری اصول و مفاهیم اولیه سئو و بهینه سازی سایت، با مراحل مختلف معرفی و ثبت سایت خود در ابزار وبمستر گوگل آشنا شده و بخش های ابتدای شامل تنظیمات مربوط به نقشه سایت، فایل robots.txt، استفاده از ابزار Fetch and Render و … را فرا خواهید گرفت.

گام دوم – نظارت و بررسی آماری

با گذشت زمانی نزدیک به یک تا دو ماه از معرفی سایت به وبمستر گوگل و جمع آوری اطلاعات آماری از سایت شما، بخش های مختلفی در این ابزار معنادار و قابل بررسی میشوند. با بررسی این اطلاعات شما میتوانید نقاط قوت و ضعف سایت خود را شناسایی کرده و شرایط بهبود جایگاه سایت در نتایج جستجو را فراهم آورید.

در این دوره شما کار با بخش های مهمی شامل Crawl Errors، Crawl Stats، Search Queries، Sitelinks، Links to your site، HTML Improvements آشنا شده و استفاده صحیح از هرکدام را می آموزید.

گام سوم – مدیریت بحران

یکی از مهمترین کاربردهای گوگل وبمستر زمانی خواهد بود که سایت شما با کاهش ناگهانی بازدید و یا جریمه هایی از طرف الگوریتم های پنگوئن و پاندا مواجه میشود. در این زمان ابزارهای مدیریتی وبسمتر به شما امکان میدهد تا علاوه بر شناخت عامل اصلی، شرایط برطرف کردن آن و بازگشت به حالت ایده آل را فراهم آورید.

در این دوره ی آموزشی، بخش های تکمیلی شامل Data Highlighter، Manual Actions، Disavow Links، Remove Urls، Security Issues و تکنیک های شناسایی و رفع بحران را فرا خواهید گرفت.

ثبت نام دوره حضوری آموزش گوگل وبمستر آغاز شد

برای ثبت نام در اولین دوره گوگل وبمستر میتوانید از همین الان اقدام کنید. این دوره بصورت نیمه خصوصی و با ظرفیت محدود حداکثر 8 نفر برگزار میشود. کلیه آموزش ها بصورت زنده و در حضور شما انجام شده و در پایان فیلم دوره در اختیار شرکت کنندگان قرار داده میشود. لطفا به صفحه دوره آموزش گوگل وبمستر مراجعه نمایید.


تعداد بازدید : 4
نوشته شده در تاريخ دوشنبه 29 مرداد 1397 توسط توفیق
صفحات وبلاگ
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : Tem98.Ir
خرید بک لینک X
ساخت وبلاگ
جت پرینتر
چاپگر صنعتی
آموزش زبان در کرج
ترازو رادین
ترازو فروشگاهی
ترازو پرینتر دار
ترازو تره بار
مجله اینترنتی سایتک
ترازو لیبل پرینتر